Demo Talebi : (312) 484 31 18 Çağrı Merkezi : (312) 484 31 00
Kamu İşçileri Yıllık İzinlerini “Cepten” Takip Edilebilecek

Kamu İşçileri Yıllık İzinlerini “Cepten” Takip Edilebilecek

“e-Kamuİşçi” ve “iscibordro.com” uygulamalarına “Yıllık İzin Takip ve Talep-Onay” modülü eklendi!

Kamutech Yazılım tarafından geliştirilen iscibordro.com uygulamasına “Yıllık İzin Takip ve Talep-Onay Modülü” eklendi.

Onbinlerce kamu işçisi (4/D sürekli işçi) tarafından kullanılmakta olan iscibordro.com uygulamasına eklenen bu yeni özellik sayesinde artık işçiler; çalıştıkları kamu kurumlarında hak ettikleri toplam yıllık izin sayısını ve kalan yıllık izin haklarını anında görebilecekler.

Uygulamaya eklenen bir diğer çarpıcı özellik ise “Yıllık İzin Talep ve Onay işlemlerinin cepten/internetten yapılabilmesi. Bu sayede işçi, yıllık izin kullanmak istediği tarihleri uygulama içinden seçerek, talep formunu oluşturuyor ve yönetici onayına gönderiyor. Yönetici Yıllık izin talebini onaylandığında, işçi bunu cepten görebiliyor.

iscibordro.com Uygulamasında Hangi İşlemler Yapılıyor?

İşçi Toplam Hak Ettiği Yıllık İznini Görüyor

İşçinin işe giriş tarihi ve kıdem süresine göre hak ettiği  yıllık izin süreleri (14 gün, 20 gün veya 26 gün) hesaplanıyor. Bu sürelere ayrıca -varsa- Toplu İş Sözleşmesi kapsamında ilave edilmesi gereken süreler de ekleniyor (örneğin +2 gün). Bununla birlikte işçinin geçmiş yıllarda -varsa- kullanmadığı yıllık izin süreleri de (devreden izinler) bu yıl kazandığı toplam yıllık izin hakkına ekleniyor.

İşçi Kalan Yıllık İzin Hakkını Görüyor

İşçinin bu yılın izin döneminde kullandığı izinler, hak ettiği toplam yıllık izinlerden düşülüyor. Böylece işçinin bu yılın izin döneminde kullanabileceği “kalan yıllık izin hakkı” anlık olarak takip edilebiliyor.

İşçi Yıllık İzin Talep Formunu Kendi Oluşturabiliyor

Bu işlem gayet basit şekilde gerçekleştiriliyor.

  1. İşçi yıllık izin kullanmak istediği tarihleri seçiyor.
  2. Sistem talep edilen tarih aralığında kaç “iş günü” olduğunu hesaplıyor
  3. İşçinin talep ettiği izin süresi, kalan izin hakkına göre yeterli ise talep formu oluşturuluyor
  4. Oluşturulan talep formu ilgili amirin onayına düşüyor

Yıllık İzin Talep Formları, Kurum Amirince Onaylanıyor

İşçi yıllık izin talebi oluşturduğunda, bu talep bir “barkod numarası” ile  işçinin bağlı olduğu “yetkili amirin” onayına (e-Kamuİşçi) düşer. Yıllık izin talebi yetkili amir tarafından incelendikten sonra onaylanır veya reddedilir. Onaylanan talep formları “Yıllık İzin Talep Formu” olarak yazdırılmaya hazır olur.

Yıllık izin talebi yetkili amirce onaylandığında, bu süreler aynı zamanda işçinin puantajına otomatik olarak aktarılır.

Bu uygulama sayesinde kamuda çalışan işçilerin yıllık izin hakları anlık olarak takip edilir. Yıllık izinlerin yıl içinde eksik, fazla veya hatalı kullanılmasının önüne geçilmiş olur.Geri Dön