Demo Talebi : (312) 484 31 18 Çağrı Merkezi : (312) 484 31 00
5 Soruda Kamutech Veri Hizmetleri ve Veri Güvenliği

5 Soruda Kamutech Veri Hizmetleri ve Veri Güvenliği

1- Kamutech Bulut Veri Hizmeti Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing) teknolojisi büyük verilerin internet üzerinde depolanmasını ve işlenmesini olanaklı hale getirmiştir. Kamutech Yazılım da teknolojide yaşanan bu gelişmelere uygun olarak geliştirdiği web tabanlı iş uygulamalarını, kullanıcılarına bulut sunucular (cloud server) üzerinden sunmaktadır.

2- Kamutech Bulut Hizmetinde Çözüm Ortaklarımız Kimlerdir?

Kamutech Yazılım Türkiye sınırları içinde hizmet veren, %100 yerli ve milli sermaye ile kurulmuş ve BTK tarafından lisans verilmiş “İnternet Servis Sağlayıcı” “Yer Sağlayıcı” kuruluşlar ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Halihazırda çalışmakta olduğumuz çözüm ortaklarımız şunlardır:

 

Ticari Unvanı             : Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ.

Ticaret Sicil No          : İzmit Ticaret Odası (15379)

Vergi D. Ve No          : Tepecik (008 085 5647)

Yer Sağlayıcı F.No    : YS-3 (BTK sorgulama ekranı)

Veri Merkezi Adresi : Türk Telekom Gayrettepe Veri Merkezi/İSTANBUL

 

Ticari Unvanı             : Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş.

Ticaret Sicil No          : İstanbul Ticaret Odası (517962 / 465544)

Vergi D. Ve No          : Zincirlikuyu (734 070 5670)

İSS Belge No              : G-İSS-125 (BTK sorgulama ekranı)

Veri Merkezi Adresi : Büyükdere Caddesi No:171 Levent Şişli/İSTANBUL

3- Bilgi Güvenliğiniz Nasıl Sağlanmaktadır?

Şirketimiz ve çözüm ortaklarımız bilgi güvenliği konusunda en yüksek standartlarda sizlere hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda;

  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında, bilgi güvenliği konusunda tüm standartlar ve iyileştirmeler düzenli olarak yapılmaktadır
  • Şirketimizce düzenli olarak Penetrasyon (Sızma) testleri yaptırılmak suretiyle olası güvenlik açıkları önceden tespit edilmektedir.
  • Şirketimizce kendi alanında uzman kişi ve kurumlardan dönemsel olarak Siber Güvenlik danışmanlığı alınmaktadır.
  • 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında gerekli yasal yükümlülükler yerine getirilmiştir.

4- Sunucu Güvenliği ve Yedekleme Hizmetleri Nasıl Verilmektedir?

  • Çözüm ortaklarımızın en az 10.000 sunucu kapasiteli, üçüncü nesil, Tier 3 sertifikasına sahip veri merkezleri ile hizmet sunulmaktadır.
  • Çözüm ortağı veri merkezlerimizde fiziki güvenlik, biometrik kimlik tanıma, iklimlendirme altyapısı, yedek internet erişimi ve yedek elektrik şebekesi sistemleri ile 7/24 kesintisiz hizmet sağlanmaktadır.
  • Sunucularda tutulan veriler fiziki sunucu dışında 4 ayrı daha yedekleme ünitesinde otomatik yedeklenmektir. Bu sayede veri kaybı riski ortadan kaldırıldığı gibi geçmiş verilere ulaşma talepleri anında karşılanmaktadır.

5- Kendi Kurumunuza Ait Sunucular Üzerinden Hizmet Alabilir misiniz?

Kesinlikle EVET. Kamutech yazılım programları dilerseniz kurumunuza ait sunucular üzerinde “aynen bulutta çalıştığı gibi” sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Çalışmakta olduğumuz kurumların bir bölümü bu şekilde hizmet almayı tercih etmektedir. Bu durumda sunucu bakımı, sunucunun kesintisiz hizmet vermesi, internet hızı, yedekleme ve güvenlik işlemleri… gibi işler ve hizmetler kurumunuz Bilgi İşlem Dairesince yerine getirilir.

Kurumunuzda yeterli donanım ve bilişim personeli mevcut ise hemen kurumunuza ait sunucular üzerinde hizmet almaya başlayabilirsiniz. Bilgi İşlem Daireniz gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra, Kamutech Yazılım’dan gelen uzmanlarımız kurulum işlemlerini kısa sürede tamamlar. Bu işlemler için ayrıca ÜCRET TALEP EDİLMEZ.

Ayrıntılı bilgi için info@kamutech.com veya (312) 484 31 00’dan bize ulaşabilirsiniz.Geri Dön